Baňkování

Baňkování je starověká čínská masážní technika, odstraňující především bolesti páteře a pohybového aparátu. Baňkováním rozumíme přikládání skleněných nebo plastových nádobek, v nichž se vytvoří podtlak, který způsobí jejich přisátí na pokožku. Při baňkovaní jsou svaly protaženy nasátím baňkou, jednotlivé svalové vrstvy se od sebe odlepí, sval se uvolní, prohřeje a prokrví. V neposlední řadě se také probudí lymfatický systém, který po baňkování odplavuje z těla ve velké míře škodliviny. Jedná se zde tedy o celkovou terapii, vyčištění a uvolnění organismu, včetně psychiky.
Aplikace baněk  nebolí. Jde o velmi jednoduchou léčbu, která ulevuje od bolesti, pomáhá léčit celou řadu onemocnění, zejména v oblasti pohybového aparátu. V případě zamodrání pokožky (modrá kola po baňkách) dochází k aktivnímu čištění, zapojuje se lymfatický systém. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, baňky se osvědčily se např. i při léčbě migrény.
Baňkami je možné i masírovat. Tuto speciální masáž ve smyslu hlubokého prohřátí a prokrvení nelze jinou metodou docílit nebo nahradit.